پورتفولیو(معرفی نمونه کارها)

پورتفولیو

پورتفولیو مجموعه ای است شامل نمونه کارهای تاکنون انجام شده، طرح ها و ایده های قابل انجام در آینده، اشاره ای به سابقه ی کاری، بررسی توانمندی ها و مهارت های فردی و گروهی، اشاره به افتخارات و تقدیرهای به عمل آمده شامل مدارک و گواهینامه ها و به طور کلی هر نوع اطلاعات مهم اعم از متن و تصویر که نمایانگر ویژگی های فردی یا گروهی یا سازمانی باشد. طبیعتا مانند هر اثر چاپی دیگر اگر پورتفولیو شامل تصاویر با کیفیت و استفاده از رنگی موثر و چشم نواز باشد تاثیر روانی مناسبی روی مخاطبی که پورتفولیو را بررسی می کند؛ خواهد داشت.

برای اثر گذاری بیشتر پورتفولیو پیشنهاد می کنیم هر لت (صفحه ی چاپی) از کار را به صورت افقی طراحی کنید به این دلیل که صفحه های افقی تاثیر گذارتر از صفحات عمودی هستند. معمولا برای محافظت از پورتفولیو روی صفحات از سلفون مات یا براق استفاده می شود که البته باعث شیک تر نشان دادن کار نیز می شوند. صحافی مربوط به پورتفولیو معمولا از نوع منگنه وسط است اما شما می توانید با توجه به نوع پورتفولیو و البته سلیقه شخصی تان انواع دیگر صحافی مثل چسب گرم، سیمی و جلد سخت نفیس را نیز برای پورتفولیو انتخاب کنید.

پورتفولیو یک روش بسیار خوب برای معرفی شما به دیگران است. در هر زمینه ای که فعالیت می کنید می توانید سوابق فعالیت خود از زمانی که در حال یادگیری بوده اید تا امروز که دستاوردهایی دارید را لیست کنید. بعد برای هر مورد عکسی را قرار دهید و برای آن توضیحی شفاف و براساس واقعیت قرار دهید. به همین سادگی پورتفولیو شما تکمیل می شود. برای اثرگذاری بهتر می توانید اطلاعاتی که جمع کردید را به یک طراح خوش ذوق بسپارید تا با طراحی ای چشم نواز باعث بهتر دیده شدن سابقه ی کاری و فعالیت های شما شود. اگر طراح خوب پیدانکردید می توانید کار طراحی پورتفولیو را به بخش طراحی هفت مهر بسپارید.

انواع پورتفولیو:

پورتفولیو معماری داخلی و دکوراسیون

پورتفولیو طراحی و گرافیک

پورتفولیو طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی

پورتفولیو مدیریت و سابقه اجرایی و عملیاتی

پورتفولیو سوابق ورزشی؛ مدال ها و قهرمانی و گواهینامه ها

پورتفولیو برگزاری مراسم و تشریفات

پورتفولیو مهارت شما در آشپزی و بررسی سابقه فعالیت ها

و …