چاپ CD و DVD

راهنمای تنظیمات چاپ سی دی

چاپ CD و DVD به صورت جوهرافشان انجام می شود. در مجموع با رعایت کردن دو نکته می توان به چاپی که انتظار دارید دست یابید. اول اینکه طراحی شما باید به صورت یک دایره به قطر 120 میلیمتر یا مربعی به ظلع 120 میلیمتر باشد. دوم اینکه در مرکز طرح دایره ای به قطر 23 میلیمتر چاپ نخواهد شد، البته نیازی به خالی گذاشتن این قسمت در طراحی نیست و فقط در نظر گرفتن آن در زمان طراحی کافی است.

در نهایت فایل تحویلی شما به مجموعه جهت چاپ CD و DVD مربعی به ظلع 120 میلیمتر با فرمت JPG و مد رنگی CMYK خواهد بود. رایت و چاپ CD و DVD از 1 تا 1000 حلقه در کمتر از 3 روز انجام خواهد گرفت. قیمت چاپ CD و DVD و زمان تحویل براساس تعداد، در جدول زیر آمده است.

همچنین می توانید جهت تکمیل طراحی کاتالوگ و ژورنال در انتهای کار، محلی را برای قراردادن CD و DVD پیش بینی کرده و از طرحی مشابه طرح کاتالوگ و ژورنال یا کتاب و مجله برای چاپ CD و DVD استفاده کنید که ضمن ایجاد اتحاد در شکل کار، ذهنیت مثبتی در جهت کارآمد بودن اثر، به مخاطب برسانید. ساده ترین روش قراردادن CD و DVD در انتهای یک اثر، با استفاده از فوم انگشتی در انتهای کار خواهد بود. پیشنهاد می کنیم که CD یا DVD ای که قصد قراردادن آن در کار را دارید در صفحه ای که بدون محتوای متنی و صرفا دارای رنگ یا زمینه طراحی است، قرار بگیرد.