چاپ کتاب و مجله

در چاپ کتاب و مجله معمولا از کاغذهای تحریر و گلاسه براق رده متوسط استفاده می شود. کاغذ تحریر 80 گرم و گلاسه 100 یا 120 گرم برای چاپ کتاب و مجله مناسب خواهند بود. جلد کتاب و مجله معمولا ضخیم تر بوده و در نهایت با روکش سلفون یا UV محافظت می شوند.

مجوز چاپ کتاب و مجله

از آنجایی که کتاب و مجله اثری متعلق به یک شخص یا گروه اعم از حقیقی یا حقوقی است، می بایست حتما مجوز یا تاییدیه ای مبنی بر صاحب یا مالک قانونی بودنِ شخص سفارش دهنده، با مهر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در هنگام سفارش چاپ، به مدیریت چاپ هفت مهر ارائه شود.

چاپ هفت مهر، از چاپ تمام یا بخشی از کتاب های آسمانی و ادعیه، معذور است.

قبل از گرفتن خروجی نهایی کتاب و مجله، لطفا با عنایت به روش بازشدن کار (انگلیسی یا فارسی) دقت فرمایید که شماره صفحه ها در محل نزدیک به صحافی کار نباشد و ترجیحا در وسط صفحه یا نزدیک لبه برش کار قرار بگیرد. برای انجام خروجی کار، رعایت کردن  تا  میلیمتر فضای خالی تا هر لبه صفحه، اطمینان لازم را جهت انجام برش صحیح کتاب و مجله ایجاد خواهد کرد. نهایتا خروجی کار به صورت یک فایل PDF که صفحات کتاب یا مجله در آن به صورت متوالی و به ترتیب قرار دارد، خواهد بود.

نکته مهم در مورد اینکه اگر صحافی کتاب یا مجله شما به صورت منگنه وسط است، لازم است که به روش فرم بندی Booklet تسلط کافی داشته باشید و پیشنهاد می کنیم مطلب کوتاهی که درباره روش صحیح تنظیم Booklet ارائه کرده ایم را مشاهده کنید تا با اطمینان کامل به صفحه بندی کتاب و مجله بپردازید.

برای صحافی کتاب و مجله انواع مختلفی وجود دارد از جمله چسپ گرم، جلد سخت، منگنه وسط و سیمی دوبل که برای مشاهده جزئیات می توانید راهنمای صحافی را مشاهده نمایید.

همچنین می توانید مشابه طرح روی جلد کتاب و مجله طرحی برای چاپ CD و DVD انجام داده و همزمان با سفارش چاپ کتاب و مجله سفارش چاپ CD و DVD  و رایت محتوای آن، و در نهایت قراردادن CD و DVD  چاپ شده در انتهای کتاب و مجله، را به مجموعه اعلام نمایید.

از آنجایی که قیمت چاپ کتاب و مجله بستگی به میزان رنگ گار و تعداد جلدهای سفارش داده شده و نوع صحافی دارد، بنابراین لطفا جهت استعلام قیمت، با دفتر مرکز چاپ هفت مهر تماس حاصل نمایید.